O nas

Fabryka Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o. to narzędziownia gwarantująca najwyższej jakości narzędzia trwałe i niezawodne produkty oraz oprzyrządowanie technologiczne dla różnych gałęzi przemysłu. Zróżnicowany park maszynowy pozwala na obróbkę mechaniczną wszelkich rodzajów materiałów dostępnych na światowych rynkach od tworzyw sztucznych, stali narzędziowych, czarnych, nierdzewnych, węglików spiekanych, po stopy tytanu; stosowane materiały posiadają atesty pochodzenia i jakości.

Jesteśmy jedyną narzędziownią w regionie posiadającą własną hartownię oraz linię do czernienia stali. Fabryka Narzędzi Specjalnych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Poznaniu rozpoczęła działalność w 1997 roku. Tradycje firmy sięgają roku 1959, kiedy to został oddany do użytku Wydział Produkcji Narzędzi, który był częścią Fabryki Łożysk Tocznych w Poznaniu.

Od 2000 roku firma posiada certyfikat Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji opracowanego i wdrożonego Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Środowiskiem i Bezpieczeństwem Pracy, potwierdzający zgodność z normami PN-EN ISO 9001 i PN-EN ISO 14001 oraz PN-N 18001.

W tym samym roku Fabryka Narzędzi Specjalnych otrzymała nagrodę “Panteon Polskiej Ekologii” pod patronatem Ministra Środowiska i Dyrektora Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji; wyróżnienie to uhonorowanie polskich przedsiębiorstw, które wdrożyły system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Stosowane przez nas technologie dają nam praktycznie nieograniczone możliwości produkcyjne. Wykonane elementy są w odpowiednich warunkach przechowywane a następnie odpowiednio zabezpieczone trafiają do naszych klientów. Struktura fabryki umożliwia nam dostosowanie się do potrzeb nabywców dotyczących konkretnych właściwości produktów, czasu realizacji zamówień oraz nowych trendów i wymagań rynkowych. Przygotowanie produktów w terminie to nie wszystko w wyjątkowych sytuacjach jesteśmy w stanie zdecydowanie skracać uzgodniony czas realizacji zamówień.

Fabryka wykonuje narzędzia na podstawie dokumentacji opracowanej według najnowszych rozwiązań CAD/CAM, takich jak SOLID EDGEi Sprut CAM. Oferujemy oprzyrządowanie i narzędzia według projektów własnych lub korzysta- my z dokumentacji dostarczonej przez Klienta. Świadczymy usługi w zakresie obrabiania dużych gabarytów i masie, wymagające obróbki wielostronnej, np. formy wytryskowe, formy ciśnieniowe, matryce, tłoczniki, korpusy, części maszyn, ramy itp.

Fabryki Narzędzi Specjalnych sp. z o.o.
ul. Nieszawska 15B
61-022 Poznań

REGON 363087043
NIP 7811919522

Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

KRS: 0000588735
Kapitał zakładowy: 1.005.000 PLN

Contact us:

biuro@fns.com.pl
tel.0048 61 653 40 00 (centrala)